Zdjęć we wszystkich kategoriach: 13,777
Liczba wyświetleń wszystkich obrazów: 10,749,394
Liczba wyświetleń wszystkich obrazów: 10,749,394
31WEbb-013 + 31WEbb-014
Informacja o zdjęciu
Opis
30.06.2024 | Gdańsk Główny | Powiew nowości w spółce PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście.
Aglomeracyjny przewoźnik obsługujący pociągi relacji Wejherowo - Reda - Gdynia - Sopot - Gdańsk kojarzony jest głównie ze starym, zdezelowanym taborem pamiętającym ubiegłe stulecie. I pomimo, że część jednostek przeszła modernizacje w przeszłości, to nadal zdecydowana większość floty to stare EN57AKM czy EN71. Spółka posiada wyłącznie dwie jednostki 31WE dostarczone w marcu 2016r.
Ponieważ struktura właścicielska spółki SKM Trójmiasto jest wyjątkowo kiepska, bowiem większość akcji posiada spółka PKP, nieco ponad 10% jest w gestii województwa, reszta przypada samorządom, problematyczne stało się, aby zakupić nowy tabor. Spółka próbowała sama kupić nowe pociągi, by odmłodzić flotę i pomimo pozyskania dofinansowania ze środków z Unii Europejskiej nie udawało jej się to przez wiele miesięcy. Do akcji w końcu, po wielu przebojach włączyło się województwo pomorskie, które złożyło zamówienie na nowe Impulsy 2 w nowosądeckim NEWAG S.A. Obecnie 8 pociągów jeździ po torach SKM. Spółka otrzyma też kolejne pociągi, które mają zostać oznaczone serią fabryczną 58WE.
Na zdjęciu duet Impulsów 31WEbb jako pociąg S1 z Wejherowa odjeżdża z przepięknego dworca Gdańsk Główny w kierunku stacji końcowej Gdańsk Śródmieście.
Data
czwartek, 04, lipiec 2024
Odsłon
94
Ocena
3.00 (5 Głosów)
Rozmiar pliku
276.23 KB (640 x 439 px)
Autor
Rozmiar oryginalnego zdjęcia
1,229.70 KB (1280 x 878 px)
Dane EXIF
Marka sprzętu
SONY
Model aparatu
ILCE-7M3
Czas naświetlania
1/400 sekundy
Wartość F przysłony
F7.1
Tryb naświetlania
Ręczny
Wartość ISO
320
Szybkość migawki
8.64 Tv
Wartość przysłony
5.66 Av
Ogniskowa
24 mm
Ocena zdjęcia
Zdjęć we wszystkich kategoriach: 13,777
Komentarze do tego zdjęcia
3+, zdjęcie ciekawe, ale trochę tutaj mankamentów. Przede wszystkim tablica stacyjna mocno odciąga uwagę od nowych impulsów. Kąt wykonania zdjęcia powoduje tutaj dystorsję - wszystko jest krzywo - i pociąg i budynek i tablica. Rozumiem, że chciałeś pokazać nowoczesny skład, ale stając dalej, poświęcając tablicę i dając większy zoom uzyskałbyś fajny widok składu na łuku na tle pięknego dworca
@Dawid,
przyjmuje opinię i ocenę.
Woli wyjaśnienia, zdjęcie wykonane świadomie. Taki miałem zamysł, aby pokazać i tablicę z nazwą stacji, gdyż jako jedna z niewielu w Polsce wykonana jest w starym stylu, a nie typowo PLK. Dwa budynek dworca, aby był widoczny w całości też musi być wykonany w konkretnym miejscu na peronie. Widziałem już kilka zdjęć tak robionych w Gdańsku i zwykle były odbierane bardziej przychylnie. Wykonałem w tym dniu inne zdjęcia również i wszystkie mam dokładnie tak wykonane.
Niewykorzystany motyw z dworcem. Moim zdaniem za dużo chciałeś tu pokazać przez co w kadrze wyszedł bałagan i wszystko leci do środka przez szeroki kąt. Niestety też zostawiam 3
I ja niestety też dorzucę 3
3
3